do kasy suma: 0,00 zł

 

Telefon: 503511975   lub   177790977


Dane kontaktowe        Adres email:  Apiterapia - pszczeli pyłek kwiatowy, opis + film

31-05-2013

 

Pszczeli pyłek kwiatowy

 

 

Co to jest pszczeli pyłek kwiatowy?

 

Pyłek kwiatowy to męskie komórki rozrodcze produkowane przez kwiaty. Pyłek powstaje w pylnikach roślin nasiennych w postaci mikroskopijnych ziaren. Ziarna te w zależności od rośliny, z której pochodzą, różnią się kształtem, barwą, wielkością i ciężarem, co można zaobserwować pod mikroskopem. Najczęściej spotyka się pyłek żółty i brązowy i różnych odcieniach, a także czarny.

 

 

Pyłek kwiatowy ma postać delikatnego, mączystego proszku, który przez pszczoły „zbieraczki” jest poddawany naturalnemu procesowi granulowania. Zebrany z kwiatów pyłek sklejony w grudki przy pomocy wydzieliny gruczołów ślinowych pszczoły lub nektaru, przenoszony jest do ula przez pszczoły w specjalnych „koszyczkach”, czyli zagłębieniach otoczonych włoskami, umiejscowionych na zewnętrznych stronach goleni trzeciej pary pszczelich odnóży. Pszczelarze nazywają takie grudki obnóżami.

 

Nawet mieszkaniec miasta może zaobserwować na kwiatach, w parku czy na osiedlu, zbieraczki z obnóżami pyłku. Z pyłku kwiatowego z dodatkiem miodu pszczoły magazynują w plastrach ula tzw. Pierzga, czyli zakonserwowany w procesie fermentacji mlekowej pokarm białkowo-witaminowy z mikro i makro elementami, bez którego życie pszczelej rodziny zamiera. Ponadto pierzga, może zawierać związki o działaniu antybakteryjnym, będące produktami metabolizmu bakterii mlekowych. Bakterie z rodzaju Lactobicillus wyizolowane z pierzgi wykazują dość szeroki zakres działania bakteriostatycznego na szereg chorobotwórczych dla człowieka bakterii z gatunku Staphylococus aureus, Pseudomonats aeruginosa czyli Salmonella enteritids. Warto dodać, że niektóre szczepy bakterii kwasu mlekowego syntetyzują nadtlenek wodoru, i to w stężeniach hamujących wzrost bardzo wielu szczepów patogennych dla człowieka. Więcej o pierzdze poczytacie Państwo tutaj.

Co zawiera pszczeli pyłek kwiatowy?

Pyłek kwiatowy jest bez wątpienia najwartościowszym, odżywczym produktem roślinnym. Zawiera białka i aminokwasy, cukry proste i złożone, tłuszcze, sterole, flawonoidy, karotenoidy, nukleoproteiny, witaminy i sole mineralne. Białko pyłku kwiatowego obfituje w aminokwasy: egzogenne, których nasz organizm nie wytwarza i endogenne, syntetyzowane w ustroju człowieka. Pyłek kwiatowy jest także wielkim rezerwuarem witamin: B1, B2, B3, B6, B12, PP, kwasu foliowego (niezbędnego w wytworzeniu prawidłowego systemu nerwowego u płodu), a także prowitaminy A, witaminy: C, E, kwercetyny oraz bioflawonoidów  a więc tzw. przeciwutleniaczy.

Co leczy pszczeli pyłek kwiatowy i jaka jest jego skuteczność?

Według autorów węgierskich, m.in. prof. dr Zoltana Dinya, to naturalne bioflawonoidy odgrywają największą rolę w zapobieganiu wielu chorobom cywilizacyjnym. Przeciwutleniacze to substancje neutralizujące tzw. wolne rodniki, czyli molekuły powodujące „korozję” komórek naszego ciała, wytwarzane w naturalnym procesie oddychania (oksydacji) oraz jako efekt czynników zewnętrznych – promieniowania UV, dymów, spalin, papierosów, nadmiaru alkoholu, stresu… etc. To właśnie rośliny i wytwarzane przez nie substancje ochronne dosłownie ratują nasze organizmy przed przedwczesną degradacją.

Pyłek kwiatowy to w pełni naturalny produkt roślinny. Skuteczność pyłku została zbadana i potwierdzona przez wielu naukowców i lekarzy na całym świecie. Działa on jako środek wzmacniający i poprawiający ogólną kondycję organizmu. Oddziałuje korzystnie na krwiobieg, wzmacnia system naczyniowy, reguluje ciśnienie krwi, zapobiega zawałom serca, u chorych na cukrzycę obniża poziom cukru, z powodzeniem jest stosowany w chorobach wątroby i przewodów żółciowych. Osoby z niedoborem wagi odzyskują prawidłowy ciężar ciała, natomiast osoby z nadwagą tracą na wadze.

Zaleca się stosowanie pyłku w zaburzeniach trawienia i przemiany materii oraz w okresie klimakterium. Stosowany jest również w stanach wyczerpania, zmęczenia i w nerwicach, w stanach osłabienia i dolegliwościach wieku starczego (choroba gruczołu krokowego), sprzyja ukrwieniu mózgu, polepsza zdolność myślenia, poprawia wzrok, zapobiega wypadaniu włosów, poprawia ich porost, leczy schorzenia wątłych i anemicznych dzieci, powoduje przyrost czerwonych ciałek krwi, poprawia apetyt, powoduje lepszy wzrost.

Jedną z cech współczesnej farmakoterapii jest wzrost zużycia leków stosowanych przewlekle. W tym świetle szczególnego znaczenia nabiera problem toksycznego, polekowego uszkodzenia wątroby. Wątroba jest narządem najbardziej narażonym na bezpośredni kontakt z lekami. Polekowe uszkodzenia wątroby, a szczególnie przebiegające ze stłuszczeniem, bądź z zaburzeniami bilirubiny, urastają do bardzo ważnego problemu współczesnej farmakoterapii. W badaniach wykazano, że pyłek kwiatowy oraz jego ekstrakty mają działanie hipolipidemiczne, hipocholesterelowe  oraz hepatoprotekcyjne. Wyniki najnowszych badań nad działaniem ekstraktu z pyłku kwiatowego dowodzą, że wykazuje on wybitne wyważony wpływ na komórkę wątrobową. Dowodzi tego normalizacja poziomów enzymów wskaźnikowych uszkodzenia miąższu wątroby tj. AIAT i LDH. Brak toksyczności bezpośredniej, naturalne pochodzenie oraz wysoka aktywność hepatoprotekcyjna pyłku kwiatowego uprawniają do jego aplikacji w tzw. wybiórczej apiterapii uszkodzeń wątroby.

Jak stosować pszczeli pyłek kwiatowy?

Pyłek kwiatowy można stosować codziennie i przez cały rok. Kuracja pyłkowa powinna trwać co najmniej jeden miesiąc. Dzienna dawka pyłku w kuracji wynosi 20-30 gramów dla osoby dorosłej (2 łyżeczki dziennie, jedna rano, druga wieczorem). Dzieciom należy podawać jedną łyżeczkę dziennie, najlepiej rano. Pyłek należy pół godziny przed spożyciem zmieszać z płynem (woda, sok lub miód) i spożywać najpóźniej kwadrans przed posiłkiem.

 

 

1 kg


59 zł

64zł

 

 Koszt wysyłki juz od 10 zł.

 

 

 0,5 kg 


31 zł

33,5zł

 

 Koszt wysyłki już od 8 zł.

 

 

Powyższy opis nie wyczerpuje tematu wpływu pyłku kwiatowego na zdrowie człowieka. Szersze spojrzenie na leczenie pyłkiem, zawiera poniższy film. Jest to wykład prof. dr hab Ryszarda Czarneckiego pt.: "Apiterapia w profilaktyce oraz leczeniu".  Bardzo Państwu polecamy gdyż Profesor mówi na bardzo ważne tematy, min. o:

  • leczniczych właściwościach pyłku, przeciwdziałaniu chorobom cywilizacyjnym, profilaktyce zdrowotnej człowieka
  • złej polityce UE, naszego Państwa i koncernów farmaceutycznych, które specjalnie nie rozpowszechniają wiedzy na temat naturalnych leków (np. produkty pszczele) by zarabiać pieniądze kosztem naszego zdrowia, życia, sprzedając sztucznie wyprodukowane leki

 

 

Źródło powyższego tekstu: Czasopismo ekologiczne "Zdrowie i Apitrapia" nr. 1(2)/2011

Komentarze do wpisu (1)

5 maja 2016

Cudowny lek stosujemy go zmężem od roku z niwelkimi przerwami. Ma świetne działanie obniża psa, cholesterol, zapobiega nowotworom, obniża

Kalendarz wpisów
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Kategorie wpisów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl