do kasy suma: 0,00 zł

 

Telefon: 503511975   lub   177790977


Dane kontaktowe        Adres email:  DARMOWA WYSYŁKA OD KWOTY 197 ZŁ

Oliwa z oliwek a zdrowie:

Badania wykazują, że wiele chorób, które nęka naszą cywilizację jest spowodowanych również przez nadmierne spożywanie tłuszczów odzwierzęcych. Powodują one miażdżycę i choroby sercowo-naczyniowe.

Dlaczego w krajach basenu Morza Śródziemnego odsetek chorych na w/w choroby jest mniejszy? Badania medyczne pokazują, że wpływ na to ma znaczne spożycie oliwy z oliwek w diecie ludzi tam mieszkających. Remedium na nękające nas choroby cywilizacyjne jest zatem zmiana naszych przyzwyczajeń i sięganie po olej roślinne. Najbardziej popularnym i mającym szerokie zastosowanie tłuszczem roślinnym jest właśnie oliwa z oliwek.

Ciekawostką, a zarazem potwierdzonym medycznym faktem jest to, że oliwa z oliwek jest idealna dla potrzeb ciała ludzkiego, tworzy naturalne płyny wiążące, a tym samym łagodzi ból i dyskomfort ze strony układu pokarmowego np. zgaga (olej utrzymuje niskie HCI w naszym żołądku). 

Udowodnione jest również, że spożywanie oliwy z oliwek w diecie:

a. pomaga utrzymać w równowadze  metabolizm człowieka

b. wspomaga prawidłowy rozwój organizmu i kości

c. wspomaga przyswajanie witaminy D przez organizmu

d. obniża poziom cholesterolu o 30-40%

Oliwa z oliwek powinna być jednym z podstawowych tłuszczy używanych w każdej kuchni, nie tylko ze względu na swoje walory smakowe i użytkowe, ale przede wszystkim przez swoje właściwości prozdrowotne. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl