Wody mineralne i ich podział

0

woda mineralna

Wody mineralne i ich podział

Wody mineralne, możemy podzielić na wysokozmineralizowane, średniozmineralizowe oraz niskozmineralizowane. Wody wysokozmineralizowane posiadają powyżej 1500 mg składników mineralnych w 1 litrze wody,  średniozmineralizowane posiadają od 500 do 1500 mg, natomiast niskozmineralizowane poniżej 500 mg. Do wód wysokozmineralizowanych, które posiadamy w ofercie zaliczamy Kryniczankę, Wysowiankę, Piwniczankę oraz Muszyniankę, a do niskozmineralizowanych Wysowiankę Zdrój.

Kryniczanka

Woda Kryniczanka pochodzi z Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. Jest naturalną wodą mineralną wysokozmineralizowaną. Zawartość rozpuszczonych w niej minerałów wynosi 2094,9 mg/l. Charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem, największą ilością wapnia (368,92 mg/l) oraz bardzo dużą ilością wodorowęglanów. Kryniczanka jest w czołówce wód mineralnych, jeśli chodzi o smak i jakość. Ma pozytywny wpływ na nasz organizm:

  • wzmacnia układ kostny,
  • zapobiega osteoporozie,
  • wpływa na prawidłową krzepliwość krwi i uszczelnia naczynia krwionośne,
  • reguluje i poprawia pracę układu pokarmowego,
  • łagodzi lub eliminuje zgagę i niestrawność,
  • wspomaga organizm przy nadużyciu alkoholu,
  • zapobiega stanom uczuleniowym.

Wysowianka

Wysowianka jest wysokozmineralizowaną oraz alkaliczną wodą, dzięki czemu redukuje problemy z nadkwasotą. Posiada niepowtarzalny smak, a przy tym jest bardzo orzeźwiająca. Dostarcza do organizmu niezbędne pierwiastki życia. Spośród innych wód mineralnych wyróżnia ją to, że oprócz typowych składników takich jak magnez i wapń, zawiera także niezwykle cenny mikroelement, jakim jest jod. Jod jest niezbędnym mikroelementem potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, zapewnia sprawność wyższych funkcji mózgu, jak zdolność uczenia się, zapamiętywania i kojarzenia.

Piwniczanka

Woda Piwniczanka pochodzi z Piwniczny-Zdrój. Jest wysokozmineralizowana oraz niskonasycona CO2. Ogólna zawartość rozpuszczonych składników w Piwniczance wynosi 1719 mg/l. Najważniejszym jej składnikiem mineralnym jest magnez, który przeciwdziała stresom i zmniejsza napięcie nerwowe, co przy dzisiejszym szybkim tempie życia jest bardzo ważną zaletą. Niestety w naszej codziennej diecie brakuje tego pierwiastka. Można jednak uzupełnić jego niedobór pijąc Piwniczankę zawierającą w jednym litrze sporo, bo aż 87 mg magnezu.

Muszynianka

Muszynianka pochodzi z Uzdrowiska Muszyna z odwiertów zlokalizowanych na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Jest wodą wysokozmineralizowaną, alkaliczną,  magnezowo-wapniową. Muszynianka ma bardzo przyjemny smak. Ogólna zawartość rozpuszczonych w niej składników wynosi 1945,05 mg/l. Duża ilość magnezu zawarta w Muszyniance usprawnia przede wszystkim czynności układu odpornościowego oraz nerwowo-mięśniowego. Ten cenny minerał bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych. Zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory i choroby układu krążenia m.in.  miażdżycę czy nadciśnienie tętnicze oraz zminimalizować zaburzenia snu, napięcia nerwowe i stresy.

Wysowianka Zdrój

Woda Wysowianka Zdrój pochodzi z ujęcia R1 w Wysowej Zdroju. To woda niskozmineralizowana. Zawiera spore ilości minerałów o bardzo dużym znaczeniu dla funkcjonowania organizmu ludzkiego. Można ją pić w dowolnej ilości, gdyż nie wypłukuje z organizmu składników mineralnych i nie narusza dzięki ich bilansu w organizmie. Mogą ją pić bez ograniczeń zarówno dorośli, jak i małe dzieci.

 

Zapraszamy do kupna wody na naszym sklepie: https://jedzpij.pl/WODY-MINERALNE.

Komentarze do wpisu (0)

Aby dodać komentarz zaloguj się.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
od 230 zł
oferta oferta
Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Promocje
Mąka pszenna chlebowa typ 750 5kg
Mąka pszenna chlebowa typ 750 5kg
28,00 zł 22,00 zł
szt.
Miód manuka mgo 400+ 500g manuka health - promocja
Miód manuka mgo 400+ 500g manuka health - promocja
260,00 zł 240,00 zł
Miód manuka mgo 250+ 250g  manuka health
Miód manuka mgo 250+ 250g manuka health
120,00 zł 100,00 zł
szt.
Mąka orkiszowa jasna typ 630 5kg
Mąka orkiszowa jasna typ 630 5kg
55,00 zł 39,00 zł
szt.
Jan 1,5l woda lecznicza - 6 butelek
Jan 1,5l woda lecznicza - 6 butelek
48,00 zł 40,00 zł

Przyprawy bio sklep internetowy

Suszone owoce | Kakao ekologiczne | Pasta orzechowa sklep | Masa kajmakowa cena

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl