86,00 zł
Cena regularna:
89,00 zł
38,00 zł
Olej cedrowy 100ml tłoczony na zimno Ekamedica
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do listy zakupówOpis
OLEJ CEDROWY 100ml tłoczony na zimno
Drzewo cedrowe jest traktowane od wieków przez rdzennych mieszkańców Syberii z wielkim szacunkiem. Od XVII wieku olej z orzechów cedrowych zyskał uznanie w oficjalnej medycynie carskiej Rosji. W dzisiejszych czasach wielokrotnie przebadany olej cedrowy znalazł wiele innych zastosowań w leczeniu które zostały opisane poniżej.
Olejek cedrowy -skład
Orzeszki cedrowe to źródło witaminy E, F, retinolu – A i mikroelementów (magnez, mangan, żelazo, miedź, fosfor, jod). Orzeszki zawierają 19 najważniejszych aminokwasów oraz dużą ilość kwasów – linolowy, linolenowy, kwas oleinowy, kwas arachidonowy, kwas palmitynowy i kwas stearynowy.
Olej cedrowy - właściwości
Olej z orzechów cedrowych ulepsza skład krwi, zapobiega rozwojowi gruźlicy i niedokrwistości. jest stosowany jako suplement w przypadku miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, marskości wątroby, w chorobach układu oddechowego, pylicy krzemowej, białaczki.
Dzięki połączeniu tak wielu witamin i zdrowych substancji w oleju z cedrowego orzecha, jest on również stosowany jako środek pobudzający dla układu odpornościowego, w celach profilaktycznych jako środek ogólnie wzmacniający w walce zespołu przewlekłego zmęczenia, aby zwiększyć wydolność psychofizyczną. Reguluje przemianę materii i poprawia trawienie. Olej Cedrowy to aktywny antyoksydant.
Olej cedrowy ma zastosowanie również przy zachowaniu młodości i urody. W kosmetologii używany jest w postaci maseczek przeciwko starzeniu się skóry. Wzmacnia włosy i paznokcie, zmiękcza naskórek, skórę rąk, nóg i całego ciała. Olej cedrowy to idealny środek do masażu.
Leczenie chorób układu pokarmowego olejkiem cedrowym
Wskazania
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
- nadkwasota żołądka
- nieżyt żołądka
- przewlekłe zapalenie trzustki
- działania uboczne po leczeniu wrzodów
- chorzy operowani z powodu nowotworu żołądka, nie wcześniej niż miesiąc po zabiegu w przypadku wystąpienia powikłań pooperacyjnych spowodowanych procesem zapalnym
- zwężenie przełyku spowodowane stanem zapaleniem
Olejek cedrowy - zastosowanie
W chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, nieżytach: rano 30 minut przed jedzeniem i wieczorem 2 godziny po ostatnim posiłku jedną łyżeczkę od herbaty (można rozcieńczyć mlekiem 1/1). Czas leczenia 21 dni. W razie potrzeby powtórzyć kurację po 10 dniach.
W miażdżycy: 0,6 ml raz dziennie przed jedzeniem. Czas leczenia 30 dni. W razie potrzeby powtórzyć kurację.
W oparzeniach i odmrożeniach: smarować chore miejsce lub zakładać opatrunki z oleju cedrowego do wyleczenia. W chorobach skórnych: smarować chore miejsce dwa razy dziennie i pić raz dziennie rano łyżeczkę oleju.
W chorobach alergicznych: przyjmować trzy razy dziennie łyżeczkę oleju tuż przed jedzeniem. Przy objawach sezonowych leczenie należy zacząć miesiąc przed przewidywanym nawrotem choroby.
Przechowywanie
Olej z orzechów cedrowych należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu trudno dostępnym dla dzieci.
Opinie o produkcie (0)
od 250 zł