Wody lecznicze z Krynicy

0

Wody lecznicze z Krynicy

Wody lecznicze z Krynicy

Bogactwem krynickiej ziemi są przede wszystkim wody mineralne, których lecznicze właściwości znane są i cenione od wieków. Krynickie wody mineralne od dawna znajdują się w centrum zainteresowania medycyny. Ich działanie lecznicze zostało udowodnione długoletnią obserwacją, a w miarę postępu nauk medycznych – wieloletnimi badaniami.

Rodzaje i właściwości wód krynickich

  • Słotwinka to woda 0,41% szczawa wodorowęglanowo-sodowo-magnezowo-wapniowa, żelazista. Zaleca się ją stosować w chorobach związanych z niedoborem magnezu, np. nerwicach i stanach stresowych. Ponadto znakomicie sprawdza się ona w schorzeniach i nieżytach przewodu pokarmowego oraz w zaburzeniach gruczołów dokrewnych dróg moczowych. Woda ta działa także przeciwalergicznie i wspiera usuwanie metali ciężkich. Zaleca się spożywanie jej w celach profilaktyczno-zdrowotnych. Wzmacnia także układ kostny. Ze względu na swoje właściwości jest polecana osobom po urazach i złamaniach, stresującym się, sportowcom, starszym oraz zmagającym się z chorobami układu pokarmowego.
  • Dawkowanie: Wodę należy pić 3 razy dziennie. Powinno się pić jej jedną szklankę, pół godziny przed posiłkiem. Godzinę przed jej wypiciem nie należy spożywać surowych owoców i warzyw.

Pijalnia Słotwinka to najstarszy obiekt w Krynicy-Zdroju z 1806 roku. Pierwotnie budynek ten znajdował się w miejscu obecnej Pijalni Głównej, a następnie został przeniesiony do Parku Słotwińskiego. Wydawana była tu woda Słotwinka. Od kilku lat obiekt jest zamknięty.

  • Jan to 0,071% szczawa słabo zmineralizowana, zawierająca wodorowęglan wapnia. Ma działanie moczopędne, dlatego świetnie sprawdza się w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych dróg moczowych i w kamicy nerkowej. Stosuje się ją także przy cukrzycy, miażdżycy oraz skazie moczanowej. Korzystnie modyfikuje przemianę materii, obniża poziom glukozy, a także podnosi poziom potasu i wapnia we krwi. Woda Jan jest szczególnie polecana osobom, które przeszły operację usunięcia kamieni nerkowych.
  • Dawkowanie: Wodę należy pić 3 razy dziennie. Powinno się pić jej jedną szklankę. Woda powinna być lekko podgrzana i spożyta pół godziny przed posiłkiem. Trzeba również pamiętać, że godzinę przed jej wypiciem nie należy spożywać surowych warzyw i owoców.

Pijalnia Jan znajduje się pod dolną stacją kolejki na Górę Parkową, za pomnikiem Nikifora. Dostępna jest tu woda Jan i Józef.

  • Zuber to 2,14% szczawa wodorowęglanowo-sodowo-magnezowa, borowa - zaliczana do najsilniejszych w Europie. Stosowana jest w leczeniu nadkwasoty i schorzeń przewodu pokarmowego, zwłaszcza w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Sprawdza się również przy cukrzycy i schorzeniach dróg żółciowych. Skutecznie łagodzi objawy nadużywania alkoholu. Obniża poziom cholesterolu we krwi, dzięki czemu obniża ryzyko wystąpienia miażdżycy. Wspomaga nas również przy zgadze i zaparciach.
  • Dawkowanie: Wodę należy pić 3 razy dziennie przed posiłkiem. Należy jednak spożyć pół szklanki wody Zuber, wymieszanej z połową szklanki wody mineralnej lub wody Jana. Nie należy spożywać surowych warzyw i owoców na godzinę przed wypiciem wody.

Pijalnia Główna znajduje się w samym centrum krynickiego deptaka. Obiekt został oddany do użytku w 1971 r., a w latach 2012-2014 poddany został gruntownej modernizacji. Obecnie obiekt ten służy jak centrum kulturalne, w którym odbywają się koncerty, bankiety. Kiedy nie odbywają się w nim duże imprezy, obiekt jest ogólnodostępny, gdzie można podziwiać piękną egzotyczną roślinność i degustować wody mineralne - Jan, Słotwinka, Tadeusz, Zuber, Zdrój Główny.

 

Wszystkie opisane wody znajdziecie na naszym sklepie: https://jedzpij.pl/WODY-LECZNICZE.

Komentarze do wpisu (0)

Aby dodać komentarz zaloguj się.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
od 230 zł
oferta oferta
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Podpiwek staropolski 500ml Polbioeco
Podpiwek staropolski 500ml Polbioeco
5,40 zł 4,50 zł
Erytrytol "Erytrol" słodzik naturalny 1kg - jedzpij
Erytrytol "Erytrol" słodzik naturalny 1kg - jedzpij
33,70 zł 28,50 zł
kg
Mąka orkiszowa jasna typ 630 2,5 kg - jedzpij
Mąka orkiszowa jasna typ 630 2,5 kg - jedzpij
29,00 zł 23,00 zł
szt.
Mąka żytnia typ 720 25kg
Mąka żytnia typ 720 25kg
105,00 zł 95,00 zł
szt.
Mąka pszenna tortowa typ 450 2,5kg
Mąka pszenna tortowa typ 450 2,5kg
15,00 zł 12,00 zł
szt.
Mąka żytnia typ 720 5kg
Mąka żytnia typ 720 5kg
25,00 zł 20,00 zł
szt.
Miód manuka umf 18+ 500g  happy valley 100% oryginalny
Miód manuka umf 18+ 500g happy valley 100% oryginalny
483,50 zł 453,00 zł
szt.
Jan 5l woda lecznicza - 5 sztuk
Jan 5l woda lecznicza - 5 sztuk
120,00 zł 110,00 zł
pakiet
Zuber 5l woda lecznicza
Zuber 5l woda lecznicza
50,00 zł 42,00 zł
szt.
Jan 5l woda lecznicza
Jan 5l woda lecznicza
30,00 zł 23,00 zł
szt.
Jan 1,5l woda lecznicza - 18 butelek
Jan 1,5l woda lecznicza - 18 butelek
112,00 zł 102,00 zł
pakiet
#wzmocnij odporność

Przyprawy bio sklep internetowy

Suszone owoce | Kakao ekologiczne | Pasta orzechowa sklep | Masa kajmakowa cena

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl