do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

 

Telefon: 503511975   lub   177790977


Dane kontaktowe        Adres email:  Czarna herbata

Czarna herbata odznacza się wysoką zawartością taniny - substancji wiążącej toksyny. Mocny napar z czarnej herbaty może okazać się nieocenioną pomocą w przypadku zatrucia metalami ciężkimi lub przy ostrym zatruciu alkoholem.

Spożywanie czarnej herbaty korzystnie wpływa na sprawność umysłową. Jest ona jednym ze źródeł powszechnie występującej w produktach spożywczych kofeiny, czyli substancji o właściwościach pobudzających. Kofeina zawarta w herbacie wykazuje nieco odmienne działanie niż kofeina obecna w kawie, która jest wchłaniana już w żołądku, przez co działa bardzo szybko. Absorpcja kofeiny pochodzącej z herbaty czarnej zachodzi dopiero w jelitach, zatem efekt pobudzający odczuwalny jest wolniej, ale za to dłużej.

Systematyczne płukanie jamy ustnej naparem z czarnej herbaty pomaga także w ochronie zębów przed próchnicą, co możliwe jest za sprawą względnie wysokiej zawartości fluoru. Ponadto licznie występujące w herbacie związki fenolowe o działaniu przeciwbakteryjnym ograniczają powstawanie płytki nazębnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl