Opcje przeglądania

Oliwa z oliwek a zdrowie:

Badania wykazują, że wiele chorób, które nęka naszą cywilizację jest spowodowanych również przez nadmierne spożywanie tłuszczów odzwierzęcych. Powodują one miażdżycę i choroby sercowo-naczyniowe.

Dlaczego w krajach basenu Morza Śródziemnego odsetek chorych na w/w choroby jest mniejszy? Badania medyczne pokazują, że wpływ na to ma znaczne spożycie oliwy z oliwek w diecie ludzi tam mieszkających. Remedium na nękające nas choroby cywilizacyjne jest zatem zmiana naszych przyzwyczajeń i sięganie po olej roślinne. Najbardziej popularnym i mającym szerokie zastosowanie tłuszczem roślinnym jest właśnie oliwa z oliwek.

Ciekawostką, a zarazem potwierdzonym medycznym faktem jest to, że oliwa z oliwek jest idealna dla potrzeb ciała ludzkiego, tworzy naturalne płyny wiążące, a tym samym łagodzi ból i dyskomfort ze strony układu pokarmowego np. zgaga (olej utrzymuje niskie HCI w naszym żołądku). 

Udowodnione jest również, że spożywanie oliwy z oliwek w diecie:

  1. pomaga utrzymać w równowadze  metabolizm człowieka
  2. wspomaga prawidłowy rozwój organizmu i kości
  3. wspomaga przyswajanie witaminy D przez organizmu
  4. obniża poziom cholesterolu o 30-40%

Oliwa z oliwek powinna być jednym z podstawowych tłuszczy używanych w każdej kuchni, nie tylko ze względu na swoje walory smakowe i użytkowe, ale przede wszystkim przez swoje właściwości prozdrowotne. 

Oliwa z oliwek – nasza oferta

Zwracanie uwagi na to, jakie tłuszcze spożywamy w naszej diecie jest niezwykle ważne. Dlatego też warto pamiętać o tym, że naturalna oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest bardzo cennym składnikiem naszej codziennej diety ze względu na szereg dobroczynnych właściwości. Z tego powodu wykorzystuje się ją nie tylko w żywieniu ale też w kosmetyce. Wysoka zawartość dobroczynnych kwasów tłuszczowych oraz niewielka witaminy E i K, jak również innych przeciwutleniaczy pomaga zwalczać wiele chorób. Przeciwutleniacze obniżają poziom cholesterolu oraz wspierają pracę serca a także wspierają serce. Dlatego też oliwa z oliwek jest polecana osobom, które chorują na choroby związane z układem krążenia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na oliwę z oliwek.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga

Odwiedź nas na facebooku

Nie pamiętasz hasła? Załóż konto
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
od 250 zł
oferta oferta

Przyprawy bio sklep internetowy

Suszone owoce | Kakao ekologiczne | Pasta orzechowa sklep | Masa kajmakowa cena

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl